Acil Su Tesisatçısı

ANKARA TIKANIKLIK AÇMA

Tüm sıhhi tesisat sorunlarının giderilmesi konusunda en profesyonel hizmet anlayışı. Acil su tesisatçısı Ankara.

ADIM ADIM KANAL TIKANIKLIĞI AÇMA

Firmamız kanal tıkanıklıklarını giderme işlemlerini tekniğine uygun şekilde kolayca gerçekleştirmektedir. Kalozet, tuvalet, lavabo, bulaşık makinası veya çamaçır makinası atık borularındaki tıkanıklıklar hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.
İlk aşamada su basmasının önüne geçilmesi gerekir. Bunun için atık su borularına giden akıntının kesilmesi gerekir. Daha biriken suyun geçici olarak başka bir yere tahliyesi sağlanır.
Üçüncü aşamada kanal içindeki tıkanıklığın tam yeri tespit edilir. Tıkanık kısım uygun aletlerle açılır. Eğer borularda ezilme veya kırılma varsa, bu duruma uygun boru veya malzeme yenilemesi yapılır.
Son olarak gereken kontroller yapılarak işlem tamamlanır.
KANAL TIKANIKLIĞI AÇMA

TESİSATÇI ÇAĞIRMADAN TIKANMIŞ TUVALET NASIL AÇILIR?

Tuvalet tıkanıklığını açmak için ilk etapta en gerekli alet sağlam ve kaliteli bir tuvalet pompasıdır. Pompayı  kullanırken klozet ya da tuvaletin içinde su olup olmadığını mutlaka kontrol edin.  Çünkü pompanın işini iyi yapabilmesi için tuvalet deliğinde su olması gerekir.
Şayet klozet ya da tuvaletteki tıkalı yer daha uzak bir mesafedeyse, öncelikle ince tel elbise askısını düğüm yerinden açarak ucuna fazla kalın olmayacak bir bez bağlayın. Ardından askıyı klozetin veya tuvaletin içine sokarak ileriye ve geriye doğru hareket ettirin. Tıkanıklığın olduğu yeri tespit etmek suretiyle açmaya çalışın.
Yaptığınız tüm bu açma işlemlerine rağmen tine de açılmadı ise ve doğal yöntemlerle açmayı deneyebilirsiniz. 1 çay bardağı karbonat, 1 su bardağı sirke ve sıcak suyu klozet ya da tuvalet deliğinin içine dökün. Dökmüş olduğunuz bu karışımı yaklaşık 2 ya da 3 saat kadar süreyle bekletin. Burada hatırlamanız gereken tek husus, sirke ve karbonat karışımının sadece organik cisimlerin yaptığı tıkanıklıkta erimesini temin ederek  açılmasını gerçekleştirmesi olacaktır. Yine de açılmadı mı?
Bu durumda son çare olarak kimyasal açıcıları deneyebilirsiniz. Kimyasal açıcılar yöntemi, tuvalet kağıdı, hijyenik pet, saç ve izmarit kalıntılarını eritmekte oldukça etkilidir. Yalnız kimyasal tuvalet açıcıyı birkaç saat ya da bir gece boyunca klozetin ya da tuvaletin içinde bekletmeniz gerekir. Bu süre içinde tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır. Ayrıca tuvalet açıcısının çıkardığı koku ve hava kesinlikle solunmamalıdır. Tüm bu işlemlere rağmen tuvaletiniz hala açılmadı ise sorun sandığınızdan daha büyük demektir. Bu durumda ise bu işi yapan uzman bir tesisat ustasından yardım almanız gerekiyor.
En Yakın Lavabo Ustası Rezervuar İç Takımlarının Değişimi
Kaçak Sızıntı Bulma ve Giderme Kazan Dairesi Tesisat Ustası
Taharet Musluk Arızası Kombi Sıcak Su Vermiyor
Klozet Değişim Tamir Oluk Ustası
Rezervuar Arızaları Onarımı Alt Kata Su Sızıyor
Ankarada Kanal Tıkanıklığı Açma Rögar Tıkanıklığı
Ankara Hidrofor Ustası Soğutma Sistemleri Tamircisi
Bakır Boru Değişimi döşenmesi Sifonda Arıza
Paslı Boru Değişimi Sızıntı Giderme İşleri
Özdemir Tesisat
Adres
Elvankent Topçu Mahallesi 1536 Sokak No: 1, 06796 Etimesgut / Ankara
Bağlıca Blv. No:1 D:No: B, 06890 Etimesgut / Ankara
Plevne Mahallesi Pazar Caddesi No:22/A, 06930 Sincan / Ankara
Kentkoop Mh., Batıkent Yolu No:1 D:Blok No:1, 06370 Yenimahalle / Ankara
Eryaman Mahallesi Şapka Devrimi Caddesi Cafer Ağa Sokak D - 5 Milkop Sitesi, 06824 Etimesgut / Ankara
0 312 269 79 57
0 530 520 44 30
0 543 953 93 13
E Mail
ALİ Osman ÖZDEMİR
tesisatozdemir@gmail.com
Özdemir Tesisat Facebook
Özdemir Tesisat Twitter
Özdemir Tesisat Youtube Kanalı
Tesisat ustası talebiniz için bize telefon yoluyla, WhatsApp aracılığıyla ya da internet sitemizde yer alan iletişim formu vasıtasıyla kolayca ulaşabilirsiniz.
Copyright © 2020 Her Hakkı Saklıdır. Acil Su Tesisatçısı